Start w biznesie – cz.2

Część dalsza listy najczęściej popełnianych błędów przy rozpoczynaniu własnego biznesu…

 

Błąd trzeci – Wszystko wiem najlepiej 

Wiara we własne możliwości i własny pomysł jest bardzo ważna. Trzeba potrafić zarazić swoją ideą innych. Zbyt wielka pewność siebie i ignorancja w stosunku do opinii osób, które patrzą na nas z boku wyprowadzi nas na manowce. Jeśli nie jesteś czegoś pewien nie obawiaj się zapytać o radę fachowców. 

Błąd czwarty – Wszystko zrobię sam

Jesteś pomysłodawcą biznesu więc wydaje Ci się, że tylko ty wiesz jak masz wdrożyć go w życie, a następnie prowadzić z powodzeniem. O ile na etapie tworzenia pomysłu mogłeś polegać wyłącznie na swojej intuicji i wiedzy o tyle w przypadku wprowadzania w życie pomysłu trzeba stworzyć zespół. 

Błąd piąty – Biurokracja nie jest ważna

Okazuje się, że jest. Gorzko przekonało się o tym wielu zaczynających przedsiębiorców. Wraz z wdrażaniem pomysłu w życie jej przybywa. Jeśli nie dajesz sobie rady z ilością papierów jaka zalega na Twoim biurku zatrudnij osobę, która będzie dbała o terminy, podpisy na umowach, wyśle całą zaległą korespondencję, itd. 

Na zakończenie mała rada. Masz pomysł i wydaje Ci się, że złapałeś Pana Boga za nogi? Świetnie! Upewnij się tylko czy ktoś już nie wymyślił tego wcześniej. Jeśli tak to czy odniósł sukces czy zaliczył porażkę. Uczenie się na cudzych błędach boli mniej.

Top 3 pomysłów na biznes, które odniosły już spektakularny sukces:

1. Facebook,

 

 

 

 

 

 

2. Gadżety narciarskie.

  2. Sylwester na stoku,