Start w biznesie – cz.1

Internet to największe źródło informacji w XXI wieku. Wpisując w google hasło „jak założyć swój biznes” uzyska się się 4,5 mln wyników. Gdy wpiszemy „jak zamknąć biznes” wyskoczy nam aż 16,9 mln odpowiedzi. Aby odnieść sukces trzeba wiedzieć nie tylko co robić by zarabiać, ale przede wszystkim co robić by nie generować strat.

 

Prezentujemy Państwu kilka najprostszych błędów, których warto unikać rozpoczynając działalność gospodarczą (definicja:  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzia%C5%82alno%C5%9B%C4%87_gospodarcza).

Pierwszy błąd – Liczy się przede wszystkim pomysł

Nawet najlepszy pomysł na rozpoczęcie biznesu nie zagwarantuje mu powodzenia. Można wymyśleć lub zaprojektować coś innowacyjnego, genialnego, ale jeśli nie będziemy wstanie wprowadzić pomysłu w życie w sposób sprawny, szybki to poniesiemy klęskę.

Drugi błąd – Pomysł sam się sprzeda 

Dbałość o szczegóły projektu powinna być równie istotna jak dbałość o reklamę. Jeśli klient nie wiem że twój produkt istnieje nie będzie go pożądał. Jeśli oferujesz coś, co już jest dostępne na rynku zadbaj o to by klient dowiedział się co wyróżnia twój produkt z pośród konkurencji. Zadbaj o to by pożądał właśnie twojego produktu.

cdn…